Ben bir hayat kadınıyla ilişkiye girdikten 120 gün sonra anti HIV (1+2) ELİSA testi yaptırdım sonuç 0.309negatif çıktı?

Ben bir hayat kadınıyla ilişkiye girdikten 120 gün sonra anti HIV (1+2) ELİSA testi yaptırdım sonuç 0.309negatif çıktı. sonucu gösterdiğim doktor 40 gün aralıklarla 3 kere tekrarlanması gereken bir test dedi. Bu testin güvenilirliği ne kadardır tekrar test yaptırmama gerek var mı?

Tahlil.com Cevabı : 24 antijeni ile yapılan HIV tetsinde sonuç 120 gün sonra negatif çıktı ise korkulacak bir durum yoktur.Bir daha da test yaptırmanızın fazla bir anlamı olmaz.Size yapılan testin p 24 antijeni bakıp bklmadığını araştırın