Ben polikistik over tedavisi nedeniyle Yasmin kullanmaya başladım , doktorum pıhtılaşma testleri yaptırdı değerlendirir misiniz?

 Merhaba;ben polikistik over tedavisi nedeniyle Yasmin kullanmaya başladım , doktorum pıhtılaşma testleri yaptırdı hepsi normal çıktı fakat APTT 31.5 saniye (referans değerler 22.7-31.8 saniye verilmiş) yani sınıra biraz yakın . Bu ilacın etkisiyle herhangi bir problemle karşılaşır mıyım? teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Pıhtılaşma testleriniz normal