Ben portör muayenesi olacağım hangi testleri yaptıracağım bilgi verirseniz sevinirim

Tahlil.com Cevabı : GAİTA MİKROSKOPİSİ VE GAİTADA PARAZİT VE PARAZİT YUMURTASI İNCELENMESİ:Dışkıda barsak parazitlerinin mikroskopik incelemeyle araştırılmasıdır. Altı ayda bir yapılmalıdır.GAİTADA KÜLTÜRÜ VE ANTİBİYOGRAMI: Özellikle Salmonella ve Shigella cinsi bakterilerin,dışkıda araştırılması amacıyla yapılmaktadır..En az yılda bir kez yapılması gerekmektedir.BOОAZ KÜLTÜRÜ:Boğazda özellikle Beta Hemolitik Streptekok araştırılması yönünden yapılan bir tahlildir.Yılda bir kere yapılmalıdır.AKCİОER GRAFİSİ Akciğer hastalıklarını tespit etmek için yapılan tarama yöntemidir.En az yılda bir gerçekleştirmesi gerekmektedir.