Ben şüpheli temastan 6 hafta sonra elisa testi oldum sonuç negatif çıktı. Hocam başka test yaptırmama gerek varmı

Hocam iyi günler. Ben şüpheli temastan 6 hafta sonra elisa testi oldum sonuç negatif çıktı. Hocam başka test yaptırmama gerek varmı.Ben kafama cok takıyorum bu durumu geceleri uyuyamıyorum ve yemek yiyemiyorum. Sadece bu olayı düşünüyorum. 90. gün tekrar test yaptırmam gerekiyormuş. 90. gün pozitif olma korkusu benim psikolojimi iyice bozdu ne yapmalıyım. Teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı : Bu konu ile ilgili sitemize fazlaca soru gelmektedir.
Yapmanız gereken en sağlıklı şey bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına giderk konuyu danışmanız sizin daha güvenilir bilgi almanızı sağlayacaktır.