Bu test sonucu ne anlama geliyor bir sorun var mı?Teşekkür ederim

Miktar : 2.6 mlph : 7.2likefikasyon süresi : 15 dakikaviskosite : normalgörünüm : gri-opak1.saatte hareketli sperm yüzdesihareketin değerlendirilmesi (1.saat)(a) Hızlı ileri hareketli : %60(b)yavaş ileri hareketli : &10(c) Yerinde hareketli :%0(d) Hareketsiz : %30Sperm yoğunluğu : 90.000.000 /mlAnormal Morfoloji Sperm Yüzdesi :Ektedir %70Yuvarlak Hücre : 6.000.000 /mlLökasit : 1.000.000 /mlNORMAL MORFOLOJİ SPERM YÜZDESİ : %6BAŞ ANOMALİSİ : %911- Akrozomal Defektler : %32- Struktuel Defefkler (amorf,megalo,küçükuzun, birden fazla ve vakular baslı) : %88BOYUN ve ARAPARÇA (MIDPIECE)ANOMALİSİ : %0KUYRUK ANOMALISI : %18STOPLAZMIK ÇIKINTI : %6NORMAL BASI OLUP BOYUN ARAPARCA ve KUYRUK ANOMALISI :%3Normal Sperm Yüzdesine Göre Değerlendirme%14 : Fertil%5 - 14 : Subfertil / Fertil%1 - 4 : Subfertil Hocam bu test sonucu ne anlama geliyor bir sorun var mı?Teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı :

Sperm tahlili sonrası,spermlerinizde şekil bozukluğu çıkmış.Spermlerin başlarında daha çok bozukluk görülmüş.Bir üroloji uzmanı detaylı bilgi verecektir.