Ben vücudumda karıncalanma ve bazen de kaşınma şikayetiyle doktora gittim. Sonuçlarımı yorumlar mısınız?

Ben vücudumda karıncalanma ve bazen de kaşınma şikayetiyle doktora gittim.Doktor bütün kan tahlillerime ve ultrasyon ile iç organlarıma baktı hiçbir bulgu bulmadı ve yapılan kan testi sonuçları şöyledir : RBC 6,3 MCV 68,0 RDW 23,8 MPV 20,0 PCT 1,10(Sadece düşük veya yüksek olanları yani anormallikler gösteren bulguları gösterdim…Bu sonuçlar bende hiçbir hastalığın olmadığı kansızlık olduğunu ancak bunun da böyle bir durum yaratmayacağını söylediler.Ancak ben bu bulgular bende mevcut olduğundan beri bu durumu yaşamaktayım.Şikayetlerim ise iğne batma şeklinde ve sanki vücudumda böcekler dolaşıyor gibidi. Sadece düşük veya yüksek olanları yani anormallikler gösteren bulguları gösterdim…

Tahlil.com Cevabı : Bu testlere göre kansızlık ihtimali pek yok, aksine rbc yüksekliği bir kan fazlalığını gösterebilir. Tüm kan sayım değerlerinizle birlikte tahlilinizin incelenmesi ve dahiliye doktoruna danışmanız uygun olacak