Bendeki ALT testindede 0-40 yazıyo ve bende 61 cıktı. Bu durum neye yol açabilir ?

Bendeki ALT testindede 0-40 yazıyo ve bende 61 cıktı alkolüm sadece özel günlerde var sigara kullanıyorum ve ayrıca bende HBAsG bulundu şubat ayında kan vermiştim orda ögrendim. Karacigerlerim normal degerde ve ultrasondada normal cıktı. Bu durum neye yol açabilir ?

Tahlil.com Cevabı : Tek başına ALT nin yüksek olması çok anlamlı olmayabilir.Kullanmış olduğunuz bazı ilaçlar(antibiyotik örneğin) bu testi bir miktar yükseltebilir.15 gün sonra testi tekrar ettirin.Tekrar bize yazabilirsiniz.