Benim kızım 3 yaşında. trombosit (PLT)normal değerler 180-400 iken 488 çıkmış ne anlama gelmektedir.

merhaba. benim kızım 3 yaşında. trombosit (PLT)normal değerler 180-400 iken 488 çıkmış ne anlama gelmektedir...

Tahlil.com Cevabı : Endişelenmenize gerek yok, çocuğunuzun yaşı da göz önüne alındığında 488 çıkan plt değeri normal olarak kabul edilebilir.Yukarıdaki yazımızda da plt değerlerinin yaşlara göre normal değerlerini inceleyebilirsiniz