Bunun için kanda mikrop dendi. Doğru olabilir mi?

Merhaba, Doktor Bey; Yaşım 70. Vucütta genel bir halsizlik ve bitkinlik mevcut. Bursa da Dahiliye hekime gittim. Yapılan test sonuclarımda; Biokimya kısmında normal değerin üstünde CRP:62.8 ve Hematolojide Sedimantasyom: 33 gözükmekte. HGB : 14.1. Bunun için kanda mikrop dendi. Doğru olabilir mi? Neler yapmalıyım. Oruçla ilgil doktorum bir şey demedi tutmaya devam etmemde sorun var mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Bu sonuçlarınıza bakarak kanda mikrop var denemez. Kanda mikrop olması ciddi bir durumdur. CRP değerinin yüksek çıkması bir enfeksiyona bağlı olabilir ama enfeksiyon demek kanda mikrop var demek değildir. Bitkinlik ve halsizlik oruç tutmanızı zorlaştırabilir veya bu şikayetleriniz oruca bağlı olabilir. Sizi çok zorluyorsa oruç tutmamalısınız.