Protrombin aktivitesi testi yüksekliği var.

Protrombin aktivitesi testi yüksekliği var.Bu konuda bilgi alabilirmiyim?

Tahlil.com Cevabı : Protrombin aktivitesi normal değerleri çalışılan metoda göre değişmekle birlikte (60-150) arasında değişmektedir.Protrombin aktivitesinde düşüklük klinik olarak daha anlamlıdır. Protrombin aktivitesi %2–5 arasında olanların bazıları travma sonrası kanayabilir.Protrombin aktivitesi %5–50 arasında olanlar genellikle sadece büyük travma veya cerrahi işlem sonrası kanayabilir.Yani protrombin aktivitesi düşüklerde kanamaya meğil olabilir. Aşağıda protrombin aktivitesi hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Protrombin Aktivitesi