Demans vakası bir hastada kan tahlili sonuçları: :CRP 129 ,SEDİMANTASYON 30DK/55 ?

Demans vakası bir hastada kan tahlili sonuçları: :CRP 129 ,SEDİMANTASYON 30DK/55 MM/H 60DK:124 MM/H çıktı ve pankrasında yağlanma çıktı. hastamız son 3 yıldır demans tedavisi görmektedir. şu anki bu tahliller ne ifade etmektedir??

Tahlil.com Cevabı : CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.Sedim değerindeki yükseklik de enfeksiyon yönünden fikir vermektedir.CRP YÜKSEKLİĞžİ NEDİR?http://tahlil.com/crp-yuksekligi-ne-anlama-geliyor-normal-degerler-0-5-arasi-iken-183-ne-gibi-bir-anlam-ifade-edebilir