Dün endoskopi ile böbrek taşımı aldırdım. Ancak doktorum yapılan tahlilde 1 olan üst sınırın benim tahlilimde 2.7 çıktığını, hiv taşıyıcısı olabileceğimi, yeniden test yapılmak üzere örneğin Ankara'ya gönderildiğini söyledi

Dün endoskopi ile böbrek taşımı aldırdım. Ancak doktorum yapılan tahlilde 1 olan üst sınırın benim tahlilimde 2.7 çıktığını, hiv taşıyıcısı olabileceğimi,yeniden test yapılmak üzere örneğin ankaraya gönderildiğini söyledi… Tocas,buscopan,molit,dicloron gibi kronik böbrek yetmezliğine sebep olabilecek ilaçları uzun süre ve nispeten yüksek dozda kullandım… test sonucundaki değerlerin yüksek çıkmasının sebebi bunlar olabilir mi? tahlil sonuçları 7 gün sonra gelecek ve ben çok endişe duyduğum için size danışmak istedim…Ayrıca 3 ayda bir düzenli kan veriyorum kızılaya, en son aralık ayında vermiştim.Herhangi bir problem bildirilmedi bana…3-4 kere aynı eşle korunmasız ilişkim oldu son 1 ayda.

Tahlil.com Cevabı : HIV ELİSA testiniz pozitif çıkmış.Ama hemen de panik olmayın, çoğu zaman doğrulama testi negatif de çıkabiliyor.Şu aşamada Ankara’dan gelecek sonucu beklemelisiniz.