Evlilik öncesi testleri yaptırmıştık.Talasemi testi de yaptırmalımıyız?

Vdrl,hıv,hepatıt d ve c testleri yaptırdık.Bir ı sorun cıkmadı.Fakat esimin ailesinde genetık olarak akdenız anemisi var.Eşimle beraber t gene de talasemi testi yaptırmamız gerekır mi ?

Tahlil.com Cevabı : Talasemi testi de evlilik öncesi yapılan testlerden biri.Bu testi yaptırmış olabilirsiniz.Ancak yapılmadıysa mutlaka yaptırmalısınız.