Ferritin ve Demir oranları referans aralığının dışında çıktı.

21 yaşındayım. Ferritin ve Demir oranları referans aralığının dışında çıktı. FE: 33 Referans aralığı: 37-145 Demir bağlama kapasitesi:265 referans aralığı: 250-425 Ferritin: 125,3 Referans aralığı:10-120 Vitamin b12:570 Referans aralığı: 191-663. Sonuçlarımın anlamı nedir? ޞimdiden teşekk

Tahlil.com Cevabı : Demir seviyeniz biraz düşük. Beslenmenize dikkat etmeniz gerekli. Hgb seviyenizin de düşükse demir eksikliği anemisinden söz edebiliriz.