Galiba mende revmatizm var. Elave olaraq havasız yerde cok qala bilmirem.2-3 defa bayilma da olub.Bunlardan dolayı kan testi etdirdim

Salam.24 yaşım var. Galiba mende revmatizm var. Elave olaraq havasız yerde cok qala bilmirem.2-3 defa bayilma da olub.Bunlardan dolayı kan testi etdirdim HGB - 10.7 11-15.6 HCT - 30.1 33-46 MCV - 78.8 80-100 RDW% -16.3 11.5-15 Eritrositlerin cokme hizi - pançenkov usulu ile 28

Tahlil.com Cevabı : Azerbeycan'dan sizin gibi bir çok kişi sitemizi takip ediyor.Elimizden geldiğince Türkiye'den sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.Kan tahlil sonuçlarınızda anemi bir diğer adıyla da kansızlık bulgularınız var, Kansızlık araştırılması amacıyla  ilave tahliller de  yapılmalı.Bir dahiliye veya hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Kan sayımı ve anemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantımızı okuyabilirsiniz.Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları