Glukuz(açlık kan şekeri) 145 çıktı tahlilimde.Normali nedir bu sonuçta ne yapmam gerekiyor?

Tahlil.com Cevabı : Glukoz testiniz yüksek çıkmış.Ancak bu testin aç karına verilmesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum.Eğer kanı aç olarak verip bu değer çıktıysa yüksek.Genelde 110 ve üstü glukoz değerleri yüksek kabul edilir