Hemoglobin (hgb) 10,8 çıkmıştı.Kan iğneleri kullandım.Kan tahlili tekrar yapıldı.Kan değerleri....

merhaba tam kan sayımı yaptırdığımda hgb 10,8 cıkmıstı 2 hafta kan iğneleri kullandım hergune.. simdi tekrar tahlil yaptırdım hgb 11,4 hct 33,7 mcv 75,1 mch 25,4 mchc 33,8 rdw 15,7 rbc 4,49 cıktı acaba ben havacılık sektöründe kabul edilmem için benden sağlık raporu istendi.. ve hgb nın en az 11 cıkması istendi sizce tahlıl sonucumda herhangı bır problem varmıdır ?

Tahlil.com Cevabı : Kullandığınız ilaçların faydasını görmüşsünüz.Ancak mutlaka doktorunuz da uyarmıştır.Uzun süre ve düzenli olarak kullanmanız gerekiyor.Hgb değerinizin 11'in üstünde çıkması işe girmenizde problem olmadığını gösteriyor.Bu arada kuru üzüm,sakatat,kırmızı et gibi kan yapıcı gıdalar da ilaçlarla birlikte yararlı olacaktır.