Hemoglobin varyant arkadanizi sonucumu değerlendirir misiniz?Bu tahlil sonuçlarına göre akdeniz anemisi veya talasemi taşıyıcısı mıyım?

24 yaşında bayanım.Hemoglobin varyant analizi sonucumu değerlendirir misiniz?Bu tahlil sonuçlarına göre akdeniz anemisi veya talasemi taşıyıcısı mıyım? HB AO (HPLC) 88.9 80.0-95.0HB A2 (HPLC) 2.1 1.4-3.5HB F (HPLC) 0.5 0.0-2.0HB S (HPLC) 0.0 0.0-1.5HB C (HPLC) NEGATİF NEGATİFHB D (HPLC) NEGATİF NEGATİFHB E (HPLC) NEGATİF NEGATİF

Tahlil.com Cevabı : Hayır Akdeniz anemisi taşıyıcısı değilsiniz.