hepatıt b tahlılını yaptırdım, Anti hbs 21.23 ıu/ml demıs normali negatif 0-9,00 ıu ml ne anlama geliyor?

Merhaba efendım bende hepatıt b tahlılını yaptırdım ama halen gostermedım ama merak edıyorum Anti hbs 21.23 ıu/ml demıs normali negatif 0-9,00 ıu ml pozitif 10.999 Hbsag neg demıs bana lutfen acıl cvp verırsenız sevınırım

Tahlil.com Cevabı : Hepatit B ye karşı koruyuculuğu göstereb Anti HBS testi pozitif çıkmış.HBS AG negatifliği ise, kanda Hepatit B virusu olmadığını gösteriyor

g************** :

Merhaba hocam 9 aylık evliyim 23 yaşındayım doktorlar erken menepoz teşhisi koydular 2 tane yumurtam kalmış az çalışıyormuş doktor her geçen sn ve dk senin alehine diyerek acil tüp bebek tedavisine başladı şuan BIOSTERON DHEA 25 MG kullanıyorum AMH : 0.04 çok düşük tüp bebek şansım sizce nedir? :(

Cevap:

Sonuçlarınız doktorunuzun tavsiye ettiği tedaviye uygundur..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

a******** :

Merhaba ben 68 yasinda erkek bir takipcinizim yaklasik 2 ay once kalp pili takdirdim. Yapılan son tahliller soyle: lökosit 11.46 çıkan sonuç 3.8-10 ref araligi

Trombosit 118 150-400

Plateletkrit 0.12 0.15-0.40

Urik asit 8.8 3.4-7.0

CRP 0.61 <0.5

Tripoli T 52.60 0-23.5

Cevap:

Ürik asit yüksekliği ilk olarak akla Gut hastalığını getiriyor.
 Tahlil.com'a sorduğunuz  hemogram test sonuçları ise  kan sayımında çalışılan parametrelerden sadece bir kaçı, bunlar tek başına fazla bir fikir vermez.

 Hemogram yani kan sayımı testinin sağlıklı olarak değerlendirilebilmesi için kan sayımı sonucundaki tüm parametrelerin birlikte değerlendirilmesi gerekir, diğer kan sayım parametrelerinde belirgin bir sorun yoksa, tahlilinizde kayda değer bir problem olmadığını söyleyebiliriz.

 Hemogram ( Kan sayımı) tahlilindeki tüm parametreler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş benzer soruları ve Tahlil.com uzmanları tarafından verilen  cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Kan sayımı( hemogram) tahlilinde yer alan parametrelerdeki kısaltma ve değerler ne anlama geliyor?

CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir.

CRP yüksekliğine dair ise aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

k****** :

28 yaşındayım ve 3 yıldır evliyim. 4-5 aydır korunmuyorum. geçtiğimiz ay dr.a gittim yumurtlama takibi için progesteron testi yaptırmamı istedi, sonucu 7.9 çıktı. bu ay yine 21. günümde test yaptrdım 4.06 çıktı. ultrason takibinde bir sıkıntı görünmüyordu, hamile kalmak için tedavimi gerekl

Cevap:

Kadınlarda hormon tahlillerinin değerlendirilmesinde, testlerin referans değerleri, kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.Sorunuzu belirtilen kurallarımıza göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.

Aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılar

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

i******* :

TSH: 0.194 Referans aralığı : 0.465-4.680 . ft3: 3.85 referans aralığı : 2.79 -5.27

ft4: 1.67 referans : 0.78-2.19 . ben 32 yaşındayım. tsh deki düşüklük hamile kalmamı engellermi.

Cevap:

TSH değeriniz düşük bu da normal değil. Tiroid beziniz fazla çalışıyor olabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Bu durum dolay olarak hamileliğe de olumsuz etkide bulunacaktır.

Tiroid Testleri,

http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

d*********** :

merhaba. hemogram sonucunda RBC: L3,96 PCT: L 0,165 mchc: L 32,4 PDW H 17,3 EO# L 0,3 bunlar ne demektir? birde biyokimya BİLİRUBİN H 0,39 ALT(SGPT) L 6 GLUKOZ (AKޞž) H 111 SODYUM (NA) L 134 diğerleri normal değerlerde görünüyor. teşekkürler

Cevap:

Glukoz değerinizdeki hafif yükseklik diabet yönünden risk altında olabileceğinizi gösteriyor.Bir endokrinoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

b************ :

merhaba 5 aylık kızımın gaita tahlilinde 3-4 lökosit ,mukuslu alanlarda bol ve kümeli lökosit görüldü.parazit yok,amip antijeni negatif.yorumlayabilir misiniz? şimdiden teşekkürler.

Cevap:

Bir de enfeksiyon araştırması yönünden gaita kültürü yapılması uygun olacak

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.