İdrarda gebelik testinde silik de olsa çift çizgi çıktı. Aynı gün beta hcg yaptırdık. 29,7 çıktı.

Merhaba; Eşimin son adet tarihi 11.02.2017- 10.03.2017 tarihinde idrar testinde silik de olsa çift çizgi çıktı. Aynı gün beta hcg yaptırdık. 29,7 çıktı. (adet gününe 1 gün vardı). 2 gün sonra 12.03.2017 tarihinde yine beta hcg yaptırdık 84,6 çıktı. 14.03.2017 tarihindeki beta hcg değeri 101,5 çıktı. 5 ay önce 7 haftalık iken bir düşük yaşamıştık(doğal yol ile düşük oldu.) Nasıl bir yol izlemeliyiz.

Tahlil.com Cevabı :

Bhcg değerlerindeki yükseliş normal.Son yaptırmış olduğunuz testin değeri 101.5 tahmini olarak 4 haftalık hamile olduğunu göstermektedir. Fakat bir kadın doğum doktoruna muayene olarak kesenin görüntülenmesi gebeliğin varlığını kesin olarak doğrulayacaktır. Gebeliğin ilk aylarında sakıncalı hareketlerden kaçınma ve bolca istirahat düşük riskini azaltmaktadır.Bunun haricinde gerekli takipleri ve önerileri doktorunuz yapacaktır zaten.

Gebelik haftası hesaplamak için sitemizde bulunan gebematiği kolaylıkla kullanabilirsiniz:http://tahlil.com/gebelik-suphesi-olanlar-icin-gebematik