İlk B12 tahlil sonucunda 8.2 çıkan sonucum 3 ay sonra 84.5 çıktı bu arada hastanenin referans aralığı 20-50 ug/L sizce ciddi bir sorun varmı

Bende pkos var ve erkeksi saç dökülmesi başladı bundan dolayı bir dermatolağa gittim bazı tahlilerim sonucunda demir çinko b12 eksikliği olduğunu gördü benim için önemli olan demir çünkü ailemde osteoporoz hastası var ilk tahlil sonucunda 8.2 çıkan sonucum 3 ay sonra 84.5 çıktı bu arada hastanenin referans aralığı 20-50 ug/L sizce ciddi bir sorun varmı bu kadar çok yükselmesi normal mı?

Tahlil.com Cevabı : B 12 değeriniz yükselmiş.Ancak doktorunuz bir süre daha tedaviyi sürdürebilir.Bu konuda doktorunuzun önerilerine uymanızda fayda var.