Annem felç geçirdi ve 1 ay hastanede yatmak durumunda kaldı yaptığımız testte yalnızca üre ve ürik asit yüksek görünüyor. Üre:81 Ürik asit:9,3

Annem felç geçirdi ve 1 ay hastanede yatmak durumunda kaldı yaptığımız testte yalnızca üre ve ürik asit yüksek görünüyor. Üre:81Ürik asit:9,3Bu değerler neyi ifade eder?

Tahlil.com Cevabı :

Üre yüksekliği genel olarak böbrek çalışmasındaki bozukluğun habercisi,ürik asit de gut hastalığında yüksek çıkan değerlerden biri.