İlk bhcg değerim 36, 5 gün sonra 44, bir hafta sonra ise 216.77 olan değerin neticesi sizce normal gebelik mi?

Selamlar 19 Ekim değeri 36 24 Ekim değeri 44 1 Kasım değeri 216,77 olan hcg değerinin neticesi sizce normal gebelik midir? kolay gelsin

Tahlil.com Cevabı : Normal bir gebelikte bhcg değerinin iki gün arayla takibi yapıldığı zaman bir önceki değeri göre en az iki kat artış göstermiş olması gerekmektedir.Ancak sizin neredeyse bir hafta arayla yapılan testlerde böyle bir artış görülmemektedir.Yine de bir kadın doğum doktoruna danışmanızda ve onun muayene sonrasında yorumlamasında fayda vardır.