Merhaba, 2 saat kadar önce gebelik testi yaptım beta hcg 2.00 çıktı. Araştırdım ama anlam çıkaramadım referans durumu yazıyor hemen altın da erkek <3.0 , kadın

Merhaba, 2 saat kadar önce gebelik testi yaptım beta hcg 2.00 çıktı. Araştırdım ama anlam çıkaramadım referans durumu yazıyor hemen altın da erkek <3.0 , kadın (siklus) < 4.0 , kadın (menapoz) <13.00 yazıyor. Adetim 2 gün geçti bugün 3. Gün. Hemen yok demem mi gerek biraz bekleyip adet olmazsam doktora gitmem mi sağlıklı olur. Acil cevap bekliyorum teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı :

Yazmış olduğunuz bhcg değerine göre gebelik test sonucunuz negatif yani gebelik yok anlamında.Beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda yapılan gebelik testleri genellikle doğru sonuç verir.Adet tarihinizdeki gecike uzarsa bir kadın doğum doktoruna başvurmanızda fayda var.