İyi günler hocam,3 ay önce açık bel fıtığı ameliyatı geçirdim.ağrılarım henüz geçmediği için doktoruma kontrole gittim.Kan tetkikleri istedi.hematoloji'de sadec

İyi günler hocam,3 ay önce açık bel fıtığı ameliyatı geçirdim.ağrılarım henüz geçmediği için doktoruma kontrole gittim.Kan tetkikleri istedi.hematoloji'de sadece wbc 11.8 (10^3/ml 3.5-10.5) yüksek çıktı. Nefelometrik'de Aso 478.52 ( IU/mL 0-200) yüksek çıktı.Bunun üzerine doktorum mutlaka sedimantasyon sonucunu görmem lazım dedi.tahlil iki kere tekrarlandı ama her ikisinde de kan pıhtılaştığı için tahlil yapılamadı.Size sorum bu pıhtılaşmanın sebebi var midir,mutlaka yaptırmalı miyim bu testi?

Tahlil.com Cevabı :

CRP testi de fikir verecektir.Ama şu aşamada panik olmanızı gerektiren bir durum yok.Doktorunuz öneriyorsa yaptırmalısınız.