Kadınlarda total testestoron düşüklüğü nedenleri nedir? Kadınlarda testesteron normal değerleri nedir?

Tahlil.com Cevabı : Kadınlarda, down sendromu, primer ve sekonder hipogonodizm, üremi, myotonik distrofi, karaciğer yetmezliği, kriptorşidizm ve puberte gecikmesinde total testosteron düzeyi düşer.Testestoron normal değerleri:0,05 - 0,75 ng/mL