Vitamin B 12 yüksekliği hangi durumlarda görülür? Vitamin B 12 normal değerleri nedir?

Tahlil.com Cevabı : Vitamin B 12 yüksekliği aşağıda belirtilen durumlarda görülebilmektedir.* Kronik böbrek yetmezliği,* Konjestif kalp yetmezliği,* Şeker hastalığı,* Transkobalamin yüksekliği,* Myeloid lösemi ve monositik lösemi,* Lökositoz,* Polisitemia vera,* Karaciğere metaztazı ile seyreden bazı kanserler,* Hepatit ve siroz gibi karaciğer hastalıkları* MalnutrisyonVitamin B 12 Normal değerleri:208-953 pg/ml