kan şekerim 1. seferde 104, 2. seferde 67, 3. seferde 81, 4. seferde 89 çıktı?

hocam ben 24 yaşındayım tokluk kan şekerim 1. seferde 104, 2. seferde 67, 3. seferde 81, 4. seferde 89 çıktı. bunlar farklı günlerde ölçüldü.açlık kan şekerim 113 çıktı ve gizli şekerim olduğunu söylediler. Şekerimin olması için yüksek çıkması gerekmez mi? ne yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler…

Tahlil.com Cevabı : Açlık şekerinin 100′ün üstünde olması bozulmuş açlık şekeridir ve diyabet için riskin olduğunu gösterir ve bu döneme prediyabetik dönem denir. Beslenme düzeninin sağlayın ve hareketi artırın