Kan tahlileri yaptırdım ama tokluk kan şekerim 152 mg/dul çıktı.

Kan tahlileri yaptırdım ama tokluk kan şekerim 152 mg/dul çıktı.ve ardından bi kan tahlili daha istedi doktor 2 tanesi düşük çıkmış normallere göre son 3 normal değer:HGB 13.1 L 13.6 – 17.2 g/dLHCT 39.3 L 39.5 – 50.3 %

Tahlil.com Cevabı : Tokluk kan şekeriniz bir miktar yüksek çıkmış.Açlık kan şekeri ve HbA1c tahlillerinizi de gönderirseniz bilgi verebilirim.Hemoglobin ve hematokrit değerleriniz düşük çıkmış ancak çok da aşırı değil.Bu bulgularla anemi olduğunuz söylenemez.Kan yapıcı gıdalar alıp bu değerleri yükseltebilirsiniz.