Kan tahlili yaptırdım karaciğer testlerim normal çıktı.Ancak lökositim 20.000 çıktı?

15 gün önce tonsillit oldum 2 kutu antibiyotik bitirdim.5 tane iecilline 800. kullandım daha sonra iyileşmedim larenjit be akabinde bronşit oldum.daha sonra bütün vücudum kızardı kabardı ve çok kötü bir şekilde kaşıntı oldum.yineleyen ve 1 -2 saat sonra geçen kabarıklar oluyor.kan tahlili yaptırdım karaciğer testlerim normal çıktı.ancak lökositim 20.000 çıktı.avil dekort prednol hepsini kullandım antihistaminikler kullanıyorum.ancak vücudumda halsizlik güçsüzlük oluyor.terlemelerim var.doktorun söylediğine göre her bademcik iltihabından sonra böyle olacak dedi.ben bunu sürekli çekecekmiyim.ne yapmam lazım ayrıca her ay penadur yaptırmazsam boğaz iltihabım oluyor.

Tahlil.com Cevabı : Vücudunuzdaki kabarmalar,pen*silin sonrası alerjik reaksiyonlara da bağlı olabilir.pen*silin alerjisi olup olmadığınız yönündee bir test yaptırabilirsiniz.Sık olarak bademcik enfeksiyonu yani tonsillit oluyorsanız bademcik ameliyatı ile bademcikleriniz alınabilir.Bu konuda kararı doktorunuz verecektir.