Kan tahlilimde anemi belirtisi var mı?Yorgunluk ve halsizlik de var.

Kan sonuçlarınmda Rbc 4.35, hct 36.8 ve pct 0.13,peki bende anemi söz konusu mu.Ayrıca yorgunluk ve halsizlik şikayetlerim var.

Tahlil.com Cevabı : Kan değerleriniz normal aralıklarda olmak üzere ,alt sınıra da yakın.Bu durumda anemiden söz edilemez.Ama anemi konusunda beslenmenize dikkat edebilirsiniz.Örneğin kan yapıcı olarak bilinen kırmızı üzüm,pekmez,sakatat gibi gıdalara ağırlık verebilirsiniz.Diğet şikayetleriniz için ise yorgunluk yönünden ilave tahliller yapılması yararlı olacaktır.Bu konuda sitemiz yazarlarından Doç.Dr. Mustafa Cesur’un aşağıdaki yazısını okumanızı öneririm.Yorgunluk ve Yorgunlukta Yapılan Tahliller