Kene ısırması vakasıyla karşılaştım.Keneyi kendim çıkardım.Hangi testleri yaptırmalıyım.

Kene ısırması vakasıyla karşılaştım ve kene olduğunu anlayamadan çıkardım baş ağrısı ve halsizlik belirtilerim var 4 gün oldu çıkaralı keneyi ama hangi testleri hangi bölümde yaptırmam gerekli acaba?

Tahlil.com Cevabı : Keneyi kendinizin çıkarması bir hata.Biran önce en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.Kan sayımı ve bazı bazı biyokimya testleri ve pıhtılaşma sistemini ilgilendiren testleri yaptırmanız gereklidir.Kene ısırığı sonrası yapılması gereken testlerle ilgili aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/kirim-kongo-kene-tanisinda-kullanilan-testlerkene-testi-ve-tanisi