Kanda gebelik baktırdım tahlil sonuçumda sadece negatif yazıyordu.

 Aslında benim bir tahlil sonucum yok.kanda gebelik baktırdım tahlil sonucumda sadece negatif yazıyordu ben tamam yok dedim attım.sonra internette araştırınca beta hcg değerini bilmek lazımmış onu öğrendim teredütte kaldım yaptıkları test nasıl bir testti hcg yoktu.10 gun oldu gecikmem hala yok.teşekk

Tahlil.com Cevabı : Kan tahlilinde yok denildi ise doğrudur, gecikmeniz içinde bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var.

c**************** :

Sevgilimle 4mayısta geri çekmeyle birlikte oldum. 9mayısta külodumda kahverengi bir leke vardı. Adet olmama daha 10 gün falan var. Normalde adetimin ilk gününde kahverengi bir leke gelir devamında kana dönüşür ama 9mayıstan beri yani 3 gündür kahverengi akıntım var kana dönüşmedi hamile miyim?

Cevap:

Kahverengi akıntı kadınlarda sıklıkla merak edilen bir konudur. Vajinal akıntılardan biri olan kahverengi akıntı bir çok nedene bağlı olabilir.Aşağıdaki bağlantıda kahverengi akıntının nedenlerine dair yazımızda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

a*********** :

Merhaba adetim normalde düzenlidir fakat bu ay günümde görmeme rağmen adetim 13 gün sürdü. 14. Gün neredeyse kesilmişti ancak olağan üstü bir durum olabilir diye doktora gittim. Ultrasondan bakıldı ancak gebelik görmedi. Yinede kandaki orana bakalım dedi değerim 6.38 çıktı. Sizce hamile miyim?

Cevap:

Muayene ve test sonucunuz hamile olmadığınızı gösteriyor.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

s******* :

Adet döngüm 28-34 günlük periyodlarla değişiyor 11ocak 8şubat 8mart son adet tarihlerim. 7nisan da ilişki yaşadım bu tarihlerde adet olmayı bekliyordum bugün ayın 14ü ve henüz adet olmadım test yapacağım ama korkuyorum.Ertesi gün hapı için çok mu geç? Test sonucunu etkiler mi?Hamile olabilir miyim?

Cevap:

Ertesi gün hapı adı üstünde en geç ilişkini,n ertesi günü alındığında tesirlidir.Gebelik şüpheniz var ise beklenen adet tarihinde en az 1 haftalık gecikme olursa test yaptırmanız uygun görülmektedir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

s*********** :

Çok afedersiniz. Erkek arkadaşımla 15 şubatta sürtünme yoluyla ilişkiye girdik kalçama boşaldı ancak öne doğru aktığını hissettim. Adetim 1 gün önce bitmişti. İlişkiden 2 gün sonra ertesi gün hapı aldım ve 10 gün sonra yeniden adet oldum. Hamile olma ihtimalim var mı? Mide bulantım var.

Cevap:

 Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını gösteriyor.Ancak görülen adet sonrası yeni bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir hamilelik ihtimalinden söz edebiliriz.
 Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.

   http://tahlil.com/adet-gormek-nedir-adet-goren-biri-hamile-olabilir-mi

   Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.

 Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

n************ :

benim ikizlerim var ilişkide ben korunmuyorum ama eşim kendini koruyor enson ilişkimizde eşim kendi üzerine boşaldıktan sonra tekrar ilişkiye girdik ertesi günde adet gördüm acaba hamile kalmış olabilirmiyim....Çok endişeliyim miğdem falanda çok bulanıyor acaba hamile kalma durumum varmı...

Cevap:

Çok düşük bir ihtimalle var ...

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

B********** :

Merhabalar, gecen hafta erkek arkadasımla surtunme yoluyla ılıskıye gırdık, ılıskıden bırkaç saat sonra adet oldum normal bı sekılde 5 gun surdu. Benım uzerımde tayt ıc camasırı vardı ama yınede hamıle olma rıskım var mıdır? Mıde bulantılarım oluyor.

Cevap:

 Çoğunlukla cinsel konularda bilgisizlikten ve erken yaşlarda bu tür beraberlik yaşayanlardan bu tür çoğu zaman da çok anlamlı olmayan sorular geliyor.
  Belirtiğiniz şekillerde bir hamilelik pek mümkün görünmüyor.Muhtemelen yaşınız küçük ve cinsel konularda da bilgi sahibi değilsiniz.
  Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com ekiplerince verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.

 Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

d*********** :

Son adetin 12 eylulde oldu bugün bobrekerimdeki agridan dokayi doktora gittim ultrasonla bakti burada kese var dedi bende erken degilmi belli olur mu dedi m kan verin yarin belli olur dedi.sizce de gebelik varsa belli olur mu

Cevap:

Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.

Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

g****** :

nişanlımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık ben adetimin 3. günündeydim erkek arkadaşım boşalacağnı hissedince geri çekildi ve göbeğime boşaldı cinsel organıma herhangi bir boşalma olmadı diyor 7 gün süren adetim 4. gün kesildi ve şu an bel ve kasık ağrım var çok korkuyorum hamilelik oluşur mu ? :(

Cevap:

Belirtiniz tür ilişkilerde hamilelik olasılığı yok denecek kadar azdır. Meni yani spermler vajinaya temas edince az da olsa bir hamilelik ihtimalinden söz edebiliriz.,

Bu tür bir şüpheniz varsa tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olursa test yaptırabilirsiniz.
Konuya dair aşağıda çok daha detaylı bilgi bulabilir,  bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okuyabilirsiniz.

Sürtünme yoluyla kurulan ilişkilerde hamilelik ihtimali ne orandadır?
http://tahlil.com/surtunme-ile-iliski-sonrasi-hamile-kalinir-mi

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.