Kemilüminesans yöntem (kemiluminesans veya benzeri) yöntemle HIV testi oldum.ELİSA testi ile farkı var mıdır?

Özel bir hastanede a-hiv ( kemiluminesans veya benzeri ) testi oldum sunuc <0.05 referans 0-1 yazıyor başka bir şey yazmıyor.Kemiluminesans yöntemi ne kadar sağlıklı bir yöntemdir.

Tahlil.com Cevabı : Kemilüminesans yöntem ile manyetik partükül ayırma teknolojisi uygulanır. HIV virusu tanısında kullanılan, ELİSA yönteminden farklı bir testdir.Daha çok özel merkezlerde kullanılır..Hızlı test sonuç çıkış süresi olduğundan tercih edilir.Güvenilir bir yöntendir.Sonucunuz negatif çıkmış.Sorun yok.