kızımın boğaz kültürü sonucunda “Normal Bogaz Florasi Seyrek A Grubu Beta Hemolitik streptekok” yazmaktadır. bunun sonucunda iğneye başlamalı mıyız?

9 yaşındaki kızımın boğaz kültürü sonucunda “Normal Bogaz Florasi Seyrek A Grubu Beta Hemolitik streptekok” yazmaktadır. bunun sonucunda iğneye başlamalı mıyız?

Tahlil.com Cevabı : Bizim önerimiz bu tahlili bir daha tekrarlatmanız. Boğaz kültüründe beta Hemolitik Streptokok üremesi olması tedavi için gerekmektedir. A grubu Beta Hemolitik Streptokok ürediyse eğer, az-orta-çok veya +, ++, +++, ++++ şeklinde miktarlar belirtilmesi çok daha bilimseldir.İlave olarak eğer A Grubu Beta Hemolitik Streptokok üremesi varsa, bunun yanında Normal Boğaz Florası yazılması da çok doğru değil.Zaten bu bakteri ürediyse, kızınıda normal boğaz florası olmayıp hastalık etkeni bir bakteri vardır.