Kızımın idrar kültürü pozitif çıktı.Bu ne anlama geliyor?

4 aylık kızımın idrar kulturu pozıtıf cıktı bu ne demek bırde tam idrarda dansite yuksek cıktı usg sonucuda sol pervikalis 7 mm

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle laboratuvar tahlillerinde bu tür bir terminoloji kullanılmasını doğru bulmadığımızı belirtmeliyiz.İdrar kültürü pozitif çıktı yerine idrar kültüründe varsa üreme hangi mikroorganizmanın kaç koloni ürediği bilgisi verilmelidir.Üreten mikroorganizma, miktarı ve antibiyogram sonucuna göre de idrar yolları enfeksiyonu yönünden tedavi planlanmalıdır.