Kızımın WBC değeri yüksek,hgb ve hct ise düşük.

3,5 yaşındaki kızımda ateş yükselmesi başladı. 38-38,5 arasında gidip geldik. ateş düşürücüyle düşürüyordum ancak bi süre sonra tekrar çıkıyordu. 4 günü böyle geçirince tekrar dr gittik kan ve idrar tahlilleri yapıldı. kanda sınırda enfeksiyon çıkmış ve zinnat antibiyotik başladık. bugün 4.gün ve ateş sorunumuz halloldu. ancak o gün sonuçları dr ekrandan yorumladı, başka bir sıkıntıdan bahsetmemişti. sonrasında ben sonuçlara baktığımda bazı değerlerin ref aralıkları dışında olduğunu gördüm. bu aralıklar yetişkin değerlerimi yoksa kızımda bir problem varmı ?(WBC bizim 12,8 maximum 10,3) (RBC bizim 4,1 minimum 4,7) (HGB bizim 11,7 min 13,5) (HCT 34,6 min 42) (MO% 4,8 min 5,1) (EO% 0,1 min 0,9) (NE# 6,6 max 6,1) ( LY# 5,6 max 3,5) bir sıkıntı varmı

Tahlil.com Cevabı : WBC yüksekliği kızınızın enfeksiyon geçirdiğini destekliyor. Ayrıca hafif de olsa kansızlık bulguları var