Koagulasyon PT + 39.5 Sn INR + 3.36 APTT + 47.4 Sn Fibrinojen + 643 mg?

Koagulasyon PT +    39.5    Sn     INR + 3.36             APTT + 47.4 Sn     Fibrinojen + 643 mg/dL     D-dimer, kantitatif +    1243 ng/ml Merhabalar bir yakınımın testidir.Bir süredir hastanelerdeyiz.Kendisin de koah, akciğer de, kalbin sıkıntılar var(65 yaş üstü)

Tahlil.com Cevabı : Bu değerlerin çoğu yüksek.Bu da önemli  bir durum.Özellikle hematoloji bölümünde tedavisi sürdürülmeli.Pıhtılaşmayı engelleyen bir takım ilaçlar da kullanıyor olabilir.