LDL kolestrol 40. trigliserid 314 çıktı.Ayrıca yoğun uyku hali ve yorgunluk şikayetim de var.Yapmam gereken ve bunların ne anlama geldiğini merak ediyorum.

Tahlil.com Cevabı : LDL kolesterol kötü huylu kolesteroldür.Bunda ciddi bir sorun gözükmüyor.Ancak trigliserit değeriniz yüksek.Kilo sorununuz var mı? Diyet ve düzenli egzersizle trigliserit değerinizi düşürebilirsiniz.Ancak halsizlik ve yoğun uyku hali için,kan sayımı,demir,tiroid testleri ve B12 tahlillerinizi de yaptırmanızı öneriyorum.Sonuçları tekrar yollayabilirsiniz.