Merhaba 20 aylık kızım için yaptırdığımız idrar kültüründe E.COLI KOLONİLERİ üredi?

Merhaba 20 aylık kızım için yaptırdığımız idrar kültüründe E.COLI KOLONİLERİ üredi Üreme Düzeyi = 10.000 CFU/mL İdrar yolu enfeksiyonu olduğu ve antibiyotik kullanması gerektiği söylendi.Ancak görünen herhangi bir şikayetimiz de yok (ateş vs gibi) Antibiyotik kullanmak şart mıdır ?

Tahlil.com Cevabı : Açıkçası 10 000 çok da yüksek bir değer değil. Antibiyotik tedavisine gerek olup olmadığı ve varsa da tedavinin şekline muayene bulguları ve tam idrar tahlili sonucu da değerlendirilerek doktorunuz karar vermelidir.