Merhaba ben adetime 5 gün kala kan testi yaptırdım beta hcg sonuç 4.94 referans aralığı 0-5 doktor gebelik yok haftaya testi tekrarlayın dedi adetime 3 gün kala

Merhaba ben adetime 5 gün kala kan testi yaptırdım beta hcg sonuç 4.94 referans aralığı 0-5 doktor gebelik yok haftaya testi tekrarlayın dedi adetime 3 gün kala idrar testi yaptım ve sonuç silik ikinci çizgi çıktı sizce hamile miyim

Tahlil.com Cevabı :

Yazmış olduğunuz bhcg değerine göre test sonucunuz negatif yani gebelik yok anlamındadır.Ancak ilişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme olmadan yapılan testler yanıltıcı sonuçlar verebileceği için adet tarihinde gecikme olması veya beklenenden farklı,kısa süreli bir kanama olur ise testi tekrarlamanızda fayda var.Güvenilirliği daha yüksek olduğu için kan testi ile tekrarlamanızı öneririm.

Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair merak ettikleriniz var ise aşağıdaki yazımızda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası