Merhaba efendim ben kanda gebelik testi yaptırdım fakat ne kadarlık hamile olduğumu anlayamadım rica etsem yorumlar mısınız.Ultrasonda daha kese filan gözükmed

Merhaba efendim ben kanda gebelik  testi yaptırdım fakat ne kadarlık hamile olduğumu anlayamadım rica etsem yorumlar mısınız.Ultrasonda daha kese filan gözükmedi yalnız onu da belirteyim ne zaman görünür.Kanda bhcg değerim 378.27

Tahlil.com Cevabı :

Yazmış olduğunuz bhcg değerine göre tahmini olarak 4 haftalık hamile olduğunuz söylenebilir.Ancak gebeliğin kesin olarak varlığını ve sağlıklı bir gebelik olup olmadığını asıl belirleyecek olan durum ultrason muayenesinde kesenin görülmesi ile mümkündür.Kese tahmini olarak bhcg değerinin 1500 lere ulaşması ile görülür.Bu da 5-5.5 hafta demek.

Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası