Merhaba eşim 5 gün cinsel perhiz sonrasında spermiyogram testi yaptırmıştır sonuçları şöyle: renk ; gri beyaz görünüm;opelesan ph ; 7 miktar;3 likefaksiyon;15 m

Merhaba eşim 5 gün cinsel perhiz sonrasında spermiyogram testi yaptırmıştır sonuçları şöyle: renk ; gri beyaz görünüm;opelesan ph ; 7 miktar;3 likefaksiyon;15 mikroskobi;bol lökosit hareket 10 dk:%75 60 dk:%70 sperm sayısı;90milyon motilitekalitesi a;%5 b ;%45 c;%25 morfoloji normal;%55 yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı :

Referans değerleri belirtmemişsiniz bol lökosit görülmesi enfeksiyon ihtimali yönünden bir bulgu verebilir  sonucunuzu daha detaylı yazmalısınız