Merhaba hocam, bende gebelikle birlikte hipotiroidi başladı ve geçmedi. 25'likle başladık şuan 50 mg euthyrox kullanıyorum. yeni yaptırdığım tahlil sonuçları :

Merhaba hocam, bende gebelikle birlikte hipotiroidi başladı ve geçmedi. 25'likle başladık şuan 50 mg euthyrox kullanıyorum. yeni yaptırdığım tahlil sonuçları : T3: 3,36 aralık 2,5-3,9 T4:1,06 aralık 0,61-1,12 TSH: 0,14 aralık 0,34-5,6.sonuçlara göre tekrar 25 Mg'a mı düşürmem lazım? teşekkürler...

Tahlil.com Cevabı :

Bu durumda bir ilaç dozu  belirtmek doğru olmaz.Bir endokrinoloji uzmanınca gebelik süreci boyunca takip edilmeniz en doğru olanıdır.
Muayene bulgusu ve değerlerinize göre dozunu ayarlayacaktır.