Merhaba, tiroid nodülü sonuçlarım : TSH:1.39 0,30-4 uIU/L Serbest T4 :1.19 1-1,6 ng/ml Ferritin:7,79 13-150 ng/mL ameliyat önerildi.Hiç ilaç kullanmadım. No

Merhaba, tiroid nodülü sonuçlarım : TSH:1.39 0,30-4 uIU/L Serbest T4 :1.19 1-1,6 ng/ml Ferritin:7,79 13-150 ng/mL ameliyat önerildi.Hiç ilaç kullanmadım. Nodülüm az mı çok mu çalışıyor? Çok teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı :

Ferritin değeri düşük.demir eksikliği ile ilgili tedavi olmanız gerekebilir.
Tiroid ameliyatı olup olmayacağınız konusunda ise bu değerlerle bir yorum yapmamız mümkün değil.