Merhaba Hocam. Hamilelik zamanı erken (yani 2-3 haftalık) düşük yapmış biri düşük yaptıktan iki ya üç gün sonra evde hamilelik testi yaparsa sonuç pozitif çıkab

Merhaba Hocam. Hamilelik zamanı erken (yani 2-3 haftalık) düşük yapmış biri düşük yaptıktan iki yada üç gün sonra evde hamilelik testi yaparsa sonuç pozitif çıkabilir mi? Ve eğer sonuç pozitif çıkarsa hamile midir?

Tahlil.com Cevabı : Düşükten bir kaç gün sonra yapılan gebelik testi pozitif çıkabilir henüz hormonlar normale dönmeden test yapıldığı için.Bu yalnızca idrarda değil kanda yapılan gebelik testinde de geçerlidir.Düşük sonrasında 40-45 gün kadar bir süre adet olmazsanız jinekolojik muayene gerekebilir.