Merhaba. Tahlil sonucum da aşağıdaki değerler referans değerler arasında çıkmadı?

Merhaba. Tahlil sonucum da aşağıdaki değerler referans değerler arasında çıkmadı. Yorumlarsanız sevinirim, teşekkür ederim. SGOT(AST) , 56 U/L , <35 HDL Kolesterol , 49    mg/dL , > 55

Tahlil.com Cevabı : Geçirilen enfeksiyonlar, alınan ilaçlar, alkol, viral nedenler, karaciğer yağlanması vb. neden olabilir, 10-15 gün sonra yeniden kontrol ettirin ve yüksek ise gastroenteroloji uzmanına gitmenizi öneririz..