Merhabalar kanama sebebi ile jinekoloğa gitmiştim 1900 beta hcg ye sahiptim ve ektopik gebe olduğumu söyledi 1600-1099-859 oldu en son 906 ya tekrar çıkınca dış

Merhabalar kanama sebebi ile jinekoloğa gitmiştim 1900 beta hcg ye sahiptim ve ektopik gebe olduğumu söyledi 1600-1099-859 oldu en son 906 ya tekrar çıkınca dış gebelik iğnesi yapıp kürtaja aldılar iğneden sonra değerim 750 ye düştü. Ameliyat edip etmemekte kararsızdı düşmesi için vajinamin içine bir şey sürdüler ama şuan düşecek gibi hissetmiyorum sizce tek çözüm ameliyat mi? Teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı : Çözümün ne olduğuna genel durumunuz, BetaHCG düzeyi ve dış gebeliğin ultrason boyutları gibi faktörlere göre karar verilir. Bunun için de ayrıntılı bilgiyi ancak takibinizi yapan kadın doğum doktorunuz verebilir.

Dış gebelik hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın:http://tahlil.com/dis-gebelik-nedir-dis-gebelikte-hangi-gebelik-testi-yapilir