Merhabalar size bir şey soracağım ben bu ayın 6 sında adet oldum ve adetten sonra kanamam durmadı çok değil ama sürekli kanamam oldu kanamayla birlikte belde ve

Merhabalar size bir şey soracağım ben bu ayın 6 sında adet oldum ve adetten sonra kanamam durmadı çok değil ama sürekli kanamam oldu kanamayla birlikte belde ve kasıklarda sancı başlayınca kan testi yaptırdım beta hcg 47 çıktı doktor şüpheli gebelik dedi 2 gün sonra kendim evde idrar testi yaptım ikinci çizgi silik çıktı bu durumda hamilelik olabilir mi ?

Tahlil.com Cevabı : Gebelik tetsi pozitif ancak sağlıklı bir gebelik olup olmadığını anlamak için bhcg takibinin yapılması gerekmektedir. Yani idrarda değil kanda gebelik testi yapılarak bu değerde artış veya azalma olup olmadığına bakılmalıdır.