Mrb; 5 aylık oğlum için değerler aşağıdaki gibidir. Konuyla ilgili yorumlarınız beklemekteyim -?

Mrb; 5 aylık oğlum için değerler aşağıdaki gibidir. Konuyla ilgili yorumlarınız beklemekteyim -Fenilalanin 105 uM . Bu yas grubu saglikli icin referans aralik 32-128 uM. Fenilalanin normal. -Tirozin 44 uM. Bu yas grubu icin referans aralik 13-200 uM. Tirozin normal. -Fenilalanin/Tirozin=104.92 /44.26= 2.37 anormal (< 2.0 normal) -Fenilalanin = 104.92 uM = 1.73 mg/dl ye esdegerdir, normal.

Tahlil.com Cevabı : Fenilalanin ve tirozin değerleri normal gözükse de, Fenilalanin/Tirozin oranı yüksek çıkmış, bu olağan değil. Bu konuda en doğru bilgiyi çocuğunuzun muayene bulguları ve gerek görülürse ilave tahliller ile bir çocuk doktoru vermelidir.